Konuk : Genel Müdürü Alp Güven

Türk kahvesinin simge markası Kocatepe Kahve

Türk kahvesinin simge markası Kocatepe Kahve evi 1949 yeni yapılanması ile son iki yılda hızla bir yükselişe geçerek, şube sayısını 35’e yükselti ve yurtdışı pazarında Türk markasını tanıtmaya hazırlanıyor.  Kocatepe Kahve evi 1949 Genel Müdürü Alp GÜVEN ile markaya dair gelişmeleri konuştuk.

Neşe Berber Röportajı

-Kocatepe kahve evi 1949Türk Kahvesi’nin geleneğinde nasıl bir öncülük yapmıştır?

Markamız 1996 yılında açmış olduğu Kahve Evi Konseptleriyle TÜRK KAHVESİNİ geleneksel yöntemlerle, sıcak kumda, Bakır cezvelerde pişirip, su ve kahveli lokumla beraber misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur

1996 yılında ilk olarak Kahve Evlerine Kahve içmek için gelen misafirlerimize Eşsiz Lezzette  yemeklerimizi ve tatlılarımızı alternatif olarak sunmaya başladı

Türk Kahvesi bizim bir kültürümüzün parçasıdır Kocatepe olarak ta bu kültürü yeni nesillere aktarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

-Markanız şubeleşme faaliyetlerine nerelerde devam ediyor?

 Isparta, Bolu, İstanbul, Çorum, Samsun, Ankara, Afyon

 

-Yurtdışı projeleriniz neler?

Öncelikle Türk Devletlerinde büyümeyi düşünüyoruz. Avrupa  ve Amerika'da Kahve Evleri açmak istiyoruz açalım ki bu güzel kültürü öğrensinler.

 

-Kahve sektörüne yön veren, Türk kahve kültürünün hak ettiği şekilde sürdürülmesi görevini üstlendiğini söyleyen  Kocatepe 1949 Kahve Evi, yabancı markaların Türkiye’de ki yapılanmasına karşı nasıl bir çalışma içinde?

 Personel eğitimleri, arge çalışmaları, misafirlerimize rahat edebilecekleri ortamı sağlayabilmek için mimari olarak gelişimi durmadan aralıksız olarak sürdürüyoruz

 

-Kahve üretiminde dünyada ne durumdayız?

 Türkiye maalesef dünya da kahve yetişmeyen bir coğrafyada bizde rakiplerimiz gibi kahvelerimizi yetiştirici ülkelerden (güney amerika) almaktayız. Lakin en iyi kahveye ulaşabilmek için direk tarladan almaya özen gösteriyoruz.

 

-İhracatımız ne durumda bir Türk kahve markası olarak ne durumdayız? Hakkını veriyormuyuz?

 10 ülkeye Türk kahvesi ve Aromalı Türk kahvesi ihraç ediyoruz.

 

-Kahve ile ilgili yanlış bilinen bilgiler var mı? Özellikle onlar ile ilgili paylaşmak istediğiniz düzeltmeler var mı?

 Kahveyi saklamaya yeri olarak buzdolaplarını görmeleri (kuru bir ortamda ağzı kapalı olarak saklanmalıdır)

 

-Kahvede aromalı kahveler tercih ediliyormu?

 Evet tercih ediliyor Kahve evlerinde en fazla kaysılı, damla sakızlı, fındıklı ve çikolatalı Türk kahvesi tercih edilmektedir. Bu ürünleri aynı zamanda ulusal market zincirlerinde de bulabilirsiniz.

 

-Kocatepe kahve evi 1949 tarihinden bahsedermisiniz?

 Serüvenimiz 1919 yılında bayan Maruşya ile kuru kahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tuncay ile gelişimini sürdürdü.1987'de şirketleşti. 1996'da hem Türk kahvesini hem de dünya kahve çeşitlerini ,kendine özgü yiyecek ve içecekler le çağdaş bir işletme çatısı altında birleştirerek bugünlere gelmiştir

"Kendi tükettiğimizi üretmeliyiz"

Kahve sektörüne yön veren, nesilden nesil’e aktarılacak olan Türk kahve kültürünün hak ettiği şekilde sürdürülmesi görevini üstlenen Kocatepe 1949 Kahve Evi, Türkiye ve dünya pazarına yayılma hedeflerini, yarım asırlık tecrübeleri ve yatırımcılarıyla birlikte yol alarak gerçekleştiriyor. 

Kocatepe Kahve Evi 1949, "Kendi tükettiğimizi üretmeliyiz" ilkesi ile geleneksel gerçek Türk Kahvesi lezzetleriyle birlikte, zengin kahve ve dağ çayları çeşitleri,  sağlıklı ve zengin menüleri ile nezih ve şık mekanlar da hizmetlerini sürdürüyor.  

DİĞER RÖPORTAJLAR

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI