Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu sezon açılışını Ağrı’da yapıyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 2008’den bu yana 150 bini aşkın çocuğa ulaştı ve çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Yeni turnesine 5 Kasım’da Ağrı’da başlayacak olan tiyatro, özellikle sanata erişimin kısıtlı olduğu doğu illerini kapsayan yeni sezonunda toplamda 16 ili gezecek. On binlerce çocuk ve aileleri, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve doğa sevgisi aşılayan ücretsiz oyun ile eğlenirken öğrenmeye devam edecek.

Bosch Ev Aletleri, tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip, geleceği korumaya yönelik çalışmalarını bu yıl da tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamdaki faaliyetlerine 2008 yılında başlayan, bugüne kadar 400’den fazla temsille 150 bini aşkın çocuğa ulaşan ve Türkiye’nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, bu yıl özellikle tiyatroya ve sanatsal etkinliklere erişimin kısıtlı olduğu doğu illerinde sahne alacak.

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunma amacıyla Bosch Ev Aletleri, bu anlamlı projede 2010 yılından beri Sadri Alışık Kültür Merkezi ile çalışıyor. Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonunda da on binlerce çocukla ve aileleriyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

 Ücretsiz oyun 16 ili gezecek, çocuklara doğa sevgisi aşılayacak

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonun perdelerini 5 Kasım’da Ağrı’da açacak. Tüm temsilleri ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyun daha sonra Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Konya, Isparta, Burdur, Antalya, Mersin ve Adana’da küçük izleyicileri ve aileleriyle buluşacak.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu 2016-2017 Sezon Turne Takvimi:

5 – 6 KasımAğrı

12 – 13 KasımMuş

19 – 20 KasımBingöl

26 – 27 KasımElazığ

3 – 4 Aralık Malatya

10 – 11 AralıkŞanlıurfa

17 – 18 Aralık Kahramanmaraş

24 – 25 Aralık Kayseri

7 – 8 OcakAksaray

14 – 15 OcakKonya

18 – 19 ŞubatIsparta

25 – 26 Şubat Burdur
4 – 5 MartAntalya

11-12 Mart Alanya

25 – 26 MartMersin

1 – 2 NisanTarsus

8 – 9 NisanAdana

22 – 23 NisanCeyhan

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI