Plus Kitchen’da lezzet anlayışı; sağlıklı ve organik yiyecekler

Plus Kitchen, kavanozları, duvarlarda asılı dekorasyon amaçlı bez çantaları ve rengârenk ambiyansıyla sağlıklı yiyecek severleri farklı lokasyonlardaki şubeleriyle kendine çekiyor. Plus Kitchen samimi ve sıcak bir ortama sahip olmasıyla birlikte içeriye girildiğinde kediniz ve köpeğinizle gelebileceğiniz küçük bölmeler barındırıyor. Çevreci hayvansever ve doğal yaşam tutkunları soluğu Plus Kitchen’da alıyor…

Renkli duvarlar mevsimsel meyvelere göre hazırlanmış sağlıklı içecekler, taze çıkmış kekler veya küçük kavanozlar içerisine doldurulmuş hafif tatlılar… İçeriye girildiğinde Plus Kitchen’da göze çarpan ilk özellikler bunlar oluyor. Plus Kitchen’ın Türkiye’deki şubelerinin oluşum hikâyesini Marka Müdürü Günsu Erbek’ten dinledik. Plus Kitchen’ın 3 sene önce kurulduğunu dile getiren Erbek, ilk şubelerini açmadan önce 2 yıllık bir çalışma sürecinin olduğunu belirtiyor. Erbek, bu yola çıkarken sağlıklı beslenmek ve de yaşamak isteyenlerden yola çıktıklarını dile getiriyor.

Plus Kitchen’da sağlıklı ve doğal yiyecekler

Plus Kitchen’ı Türk ve Avrupa mutfağının sentezi olarak tanımlayan Erbek, hazırladıkları imam bayıldının da yine Avrupai bir algıya sahip olduğunu söylüyor. En çok tercih edilen ürünleri arasında ise kinoa önde geliyor. Son üç yıldır çok popüler bir ürün olduğunu belirterek kinoa tabulelerinin çok sevildiğini söylüyor. Son derece sağlıklı ve doğal yiyecekler sunan Plus Kitchen’ın tatlı ürünlerinde hazırlık aşamalarında şeker kullanılmadığı söyleniyor. Agave şurubuyla tatlıları hazırladıklarını anlatan Erberk, özellikle kadın müşterilerinin doğal ve sağlıklı olan tatlıları tercih ettiğini söyleyerek bunlar arasında chia pudding’i örnek olarak veriyor.

Mevsimlere göre değişik meyve ve sebzeler

Sabit bir menüye sahip Plus Kitchen’da ürünler mevsimlere göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin balkabağı çorbasının olduğunu söyleyerek mart ayında balkabağı olmayacağı için bunun menüden kaldırılacağını anlatıyor. Talebe göre pastane ürünlerinin eklendiğini anlatan Erbek, “Kışın zencefilli tarçınlı kurabiyeler pişiriyoruz. Ana yemeklere gelince et balık tavuk yemeği veya zerdeçallı somon karabuğday pilavı gibi sağlıklı yemekler için doğru adresiz. Jülyen bonfile, haşlanmış sebze, çorba gibi çok çeşitli ürünlerimiz de Plus Kitchen’da bulunuyor” açıklamasında bulunuyor. Çevreci bir marka olan Plus Kitchen’a hayvansever misafirler kedi ve köpekleri ile gelerek keyifle yemeklerini yiyebiliyorlar. Birden fazla lokasyonda yer alan Plus Kitchen’ın konseptleri de farklılık gösterebiliyor. Örneğin bir spor salonunda bulunan Plus Kitchen’da protein içeren içecekler bulunuyor. Plus Kitchen’ın 8 farklı şubesi bulunuyor.

Plus Kitchen’da birbirinden renkli içecekler

Garaj Gıda’ya ait olan bir diğer marka olan Prototype No 2 farklı konseptleri bünyesinde buluşturuyor aynı zamanda, bir Plus Kitchen’a da ev sahipliği yapıyor. Burada street food bakery kısmı ile bir coffee shop bulunuyor. Aynı zamanda pizza ve pasta bölümünün daha büyük olmasıyla daha farklı yemekler müşteriye sunuluyor. Plus Kitchen’ın sembolü haline gelmiş renkli içecekleri arasında farklı limonata çeşitleri bulunuyor. Bu içeceklerin yapımında kesinlikle şeker kullanılmadığını söyleyen Erbek, gazlı içecek olarak da sadece soda ve gazoz sattıklarını raflarında boyalı bir ürün bulundurmadıklarını ekliyor. İçeceklerde de yine mevsimsel hareket eden Plus Kitchen ekibi çilek mevsimi olduğunda müşterilerin favorilerinden olan çilekli limonatayı hazırlıyor.  Bununla birlikte doğal sebze suları ve yine doğal üzüm suyu yapan firmalarla birlikte çalışıyorlar. Müşterilerden gelen talebe göre menüye eklemeler yaptıklarını belirten Erbek, daha önce menülerinden çıkardıkları acılı wrap’i yoğun istek üzerine tekrar menüye eklediklerini söyleyerek sözlerine son veriyor.                          

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2018 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI