Normal nedir?

Ödüllü yazar Pieter Koolwijk’ten insana ve insanın kayıplarla mücadelesine dair büyülü ve mizah dolu bir öykü… Hollanda’da “Flag & Pennant” ödülüne değer görülen Ben’in Gemisi 9 yaş ve üstü genç okurlar için Can Çocuk raflarında!

Giel, evlerinin arka bahçesinde bir mezar olmasının pek “normal” görülmediğini biliyor bilmesine, ama böyle mutlu işte... Karşıdan karşıya geçerken yola bakmayı unutan ağabeyi Ben’in mezarı bu. Giel ve ailesi, Ben hâlâ onların yakınında olduğu için memnun. Hiç değilse Giel, şehrin öteki ucundaki o soğuk ve karanlık yere gitmek zorunda kalmıyor. Ben’i özlediğinde bahçeye bakması yetiyor. Fakat komşuları, Sirke ailesi ve Kulakkurdu ailesi öyle düşünmüyor. Giel ve ailesinin duyguları da zerre kadar umurlarında değil. Ancak Giel’in babası tepkiler karşısında pes etmiyor ve evlerini baştan inşa ediyor. Belli ki, Giel’in babasının bir planı var!..

Ben’in Gemisi, toplumun “katı” kurallarını sorgularken, birbirlerine sımsıkı sarılan bir ailenin acı-tatlı iyileşme hikâyesi.

Hollanda'da büyük övgü alan ve “Flag & Pennant Ödülü”ne değer görülen Ben’in Gemisi, Pieter Koolwijk’in kalemindenLinde Faas’ın sıra dışı desenleriyle 9 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları raflarında!

**

“Mezarı, evin arka bahçesindeydi.

Kulağa biraz tuhaf, garip ve hatta biraz korkutucu gelse de

hiç öyle değildi. En azından Giel böyle düşünüyordu.

Örneğin, mezarlıklarda olduğu gibi mezar taşı, gri, sıkıcı

ve çok hüzün veren bir mezar taşı dikmemişlerdi. Ben için

özel olarak yapılmış bir şeydi. Tamamen ahşaptan bir gemi

yapmışlardı. Giel onu babasıyla beraber boyamıştı. Ben’in

çok sevdiği mavi ve beyaz renklere. Annesi gerçek yelkenler

yapmıştı ve pruvasında şöyle yazılıydı:

Ben’e

Bu gemiyle her zaman

düşüncelerimizde olsun diye.

 

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI