Kadınların en büyük yardımcısı Arzum, 50 yıldır sizlerle

50 yıllık deneyimini ve bilgi birikimini yeniliklerle birleştirerek birçok ilke imza atan Arzum, teknoloji ve inovasyonla olduğu kadar tasarımlarıyla da kadınların gönlünü fethediyor. Arzum, yılda ortalama 4 milyon ürünüyle başta Türkiye olmak üzere dört kıtadan 30 ülkede milyonlarca eve giriyor.

“En değerli elektrikli ev aletleri markası olma” misyonuyla 1966’da yola çıkan Türkiye’nin öncü küçük ev aletleri markası Arzum, 50. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Arzum, sektöre kazandırdığı ilklerin yanısıra ödüllü ürünleri ile de müşterilerinin kalplerinde taht kurarak dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.

Ürettiği ürünlerle 50 yıldır kadınların hayatlarını kolaylaştıran ve onların evlerinde yarattığı dönüşüme destek veren Arzum, kadınların bu gücüne ve çevrelerini güzelleştirmelerine "sen dokunursun değişir dünya" diyerek sesleniyor.

Mehtap Yıldız: 50 yıldır kadının dönüştürme yeteneğinden ilham alıyoruz

Her fırsatta kadınların değerini vurgulayan ve onların eline yakışır ürünler tasarladıklarını söyleyen Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü Mehtap Yıldız; “Kadın, hayatındaki her şeyi şekillendiriyor ve dokunduğu her şeyi güzelleştiriyor. Arzum olarak biz de ürettiğimiz ürünlerle kadınların hayatlarını güzelleştirmesi için bu eşsiz güçlerine destek oluyoruz. 50 yıllık bir marka olarak ürünlerimizin yaratım ve tasarım süreçlerinde kadının doğasında yer alan dönüştürme yeteneğinden ilham alıyoruz. Bu noktada en büyük tutkumuz da ürünlerimizi, kadınların kendi elleriyle birleştirdiklerinde ortaya çıkacak dönüşümün heyecanı”  dedi.

Mehtap Yıldız sözlerini50 yıllık geçmişimizde gördük ki tüketiciler ürünlerde temel olarak yenilik, kullanışlılık, estetiklik ve “olmazsa olmaz” verdiği sözleri tutan dürüst tasarımlar bekliyor. Bundan yola çıkarak biz de hem tüketicilerimizin bu temel ihtiyaçlarını karşılamak hem de tasarımlarımızda gelenekselleşmiş algıları yok edecek ürünler geliştiriyoruz. Özellikle Türkiye ve dünya pazarında nasıl fark yaratırız noktalarını önemsiyor, çalışmalarımızı bu yönde gerekleştiriyoruz “ şeklinde sürdürdü.

Yeniliklerle ve ilklerle dolu bir yarım asır

50 yılda birçok inovatif ürüne imza atan Arzum, ilk Türk malı ‘mutfak robotu’ üretimini 1991 yılında gerçekleştirerek 90'lı yıllara damga vururken, küçük ev aletleri sektöründe bir ilk olarak ‘3 yıl garanti’ uygulamasını 2001 yılında başlattı. 2003 yılında ilk ‘elektrikli cezveyi’ üreterek yeni bir pazar oluşturan Arzum, 2014 yılında Türk kahvesinde bir devrim yaratan, doğrudan fincana servis ve kendi kendini temizleme özellikleriyle ilk olan ‘Arzum OKKA Türk Kahvesi’ makinesini yurt içi ve global pazara sundu. Yurtdışında birçok ödül kazanan Arzum OKKA’nın başarısını bugünlerde yine pazara çıkar çıkmaz birçok ödül alan OKKA Minio sürdürmeye devam ediyor.

İnovatif ürünlerle mutfakların şampiyonu  

Arzum, müşterilerinin hayatlarına kolaylık getirdiği inovatif ürünlerini “Sadece Arzum’da” konsepti ile müşterilerine sunmakta. Sadece Arzum markasında yer alan ‘Fırrın Ekmek Kızartma Makinesi’, sektöründe ilk sürgülü tepsi sistemini tüketiciyle buluşturdu. 2011 yılında ise ‘Blendart’ blendar seti ile Türkiye’de ilk kez 6 bıçaklı ürünü ile sektörde fark yarattı. 2012’de ‘Duoterm’ adıyla piyasaya sunduğu çift hazneli termos ile çayın hem demli hem de açık demli ayarını kendi yapabileceği şekilde tüketicisinin beğenisine sundu. Güçlü motoru sayesinde saniyeler içinde tam performans gösteren Türkiye’nin ilk 1500 wattlık el blenderı ‘Prostick 1500’ yine Arzum’un ilklerinden. Son olarak ‘Arzum Çaycı Heptaze’  çayı uzun süre taze tutan hareketli çay filtresi ile yenilikçi bir çay makinesi olarak tüketiciyle buluştu.

Ödüllerle tescillenmiş başarı öyküsü

Yurtiçi ve yurtdışında kazandığı Design Turkey, European Consumers Choice, iF Design, Plus X Award, Red Dot, Good Design, Hong Kong Award for Industries ve Design and Innovation Competition gibi birçok prestijli ödülü bulunmaktadır. Arzum son olarak tasarımı ve inovatif teknoloji kullanımı ile öne çıkan ürünlerin yarıştığı, dünyanın en saygın ödülleri arasında gösterilen Plus X Award’da, 5 ürünü ile 4 kategoride toplamda 9 ödüle layık görüldü. Arzum’un Türk kahvesini tüm dünyaya tanıtmak vizyonu ile sunduğu Arzum OKKA, son dönemde Almanya’nın prestijli kurumlarından Haus & Garten tarafından gerçekleştirilen testlerde ‘Sehr Gut’ (En iyi/başarılı) kahve makinesi oldu. Arzum son olarak 60 yılı aşkın süredir dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden biri olan iF Design Awards’ın bu yılki değerlendirmelerinde Arzum OKKA Minio ve hareketli filtreli Çaycı HepTaze ile ''en iyi tasarım '' ödüllerinin sahibi oldu.

Rengârenk tasarımlarla gönüllere taht kuruyor

Tasarımı inovasyonla harmanlayarak geniş ürün yelpazesi sunan Arzum, tasarımda trendleri ve modayı da yakından takip ediyor. Nar renginin bereketini mutfaklara taşıyan Nar serisinin ardından geçtiğimiz yıl ürün yelpazesine kattığı ‘Marin ve Mercan’ serisiyle kadınların dünyasını güzelleştiren Arzum, yeni ürün serisi Mürdüm ve Papatya ile Mutfaklarda 2017 modası estiriyor, mutfaklara doğanın ışıltısını ve enerjisini taşıyor.

Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

Üstlendiği tüm sosyal projelerde en yüksek toplumsal faydayı yaratmayı ilke edinen Arzum, kadınları satranç sporuna teşvik etmek, satranca gönül veren kadınların yanında olmak ve kız çocuklarının kişisel gelişimini desteklemek amacıyla 2009 yılından bu yana Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası'nın ana sponsorluğunu üstleniyor. 

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2018 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI