Teknolojinin Kadın Liderleri projesine Altın Pusula’dan UNDP Özel Ödülü

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için yola çıkan Microsoft Türkiye’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 16. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde UNDP Özel Ödülü’ne layık görüldü. Microsoft Türkiye, Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi ile de Büyük Ödül kategorisinde ödüle layık görülerek 16. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde iki ayrı ödülle ayrıldı.

TÜHİD tarafından bu yıl 16.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, 25 Mayıs’ta Emek Sineması’nda gerçekleştirilen törenle, sahiplerini buldu. Yarışmada UNDP Özel ÖdülüMicrosoft Türkiye’nin KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiğiTeknolojinin Kadın Liderleri projesinin oldu.

Amaç Girişimci Kadınların İlham Veren Başarı Hikayeleri Ortaya Çıkarmak

2017’de 9 kategorinin yer aldığı yarışma, ortaokul-lise öğrencilerinden profesyonel yöneticilere kadar her yaş ve meslek grubundan kadınların aday olabilmesiyle hem sektöre hem de kadınların ekonomiye katılmasına yeni bir dinamizm yaratarak birbirinden özel başarı hikâyeleri gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı, Genç Teknoloji Yıldızı, Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider, Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi, Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi, Yılın Başarılı Kadın CIO’su, Engelleri Aşan Kadın, Yılın Bilim Kadını ve bu yıl Bulut Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider kategorilerinin yer aldığı yarışmanın ödülleri, 12 Haziran’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşecek olan tören ile sahiplerini bulacak.


Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi’ne Altın Pusula’dan Büyük Ödül

Microsoft Türkiye, ödül töreninde QNB Finansbank ve Habitat Derneği işbirliği ile hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi de Büyük Ödül’e layık görüldü. Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesi amacıyla Microsoft Türkiye, QNB Finansbank ve Habitat Derneği tarafından hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmek, onları programlama dili ile tanıştırarak kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor. Proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde 8-12 yaş arasındaki çocuklara, sınıf ortamında 8 saatlik “KODU Programlama Dili” eğitimi veriliyor. Çocukların bilgisayar becerilerini ve analitik düşünme yeteneklerini ilerletmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Bursa’dan Siirt’e 22 ilde 8-12 yaş arasında 11 bin 650 çocuğa eğitim verildi. Hedef 20 bin öğrenciye kod yazma eğitimi vermek.

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2018 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI