‘Pal Sokağı’ Erdal Beşikçioğlu Yönetmenliğinde UNIQ Hall’de!

Ferenc Molnar’ın ‘Pal Sokağı Çocukları’ adlı eserinden uyarlanan ve Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde tiyatro severlerle buluşacak olan ‘Pal Sokağı’ 5 Kasım’da UNIQ Hall’de sahnelenmeye başlıyor.

Tatbikat Sahnesi bu kez gençler için yeni ve güçlü bir prodüksiyonla UNIQ Hall sahnesinde! Sezon boyu birbirinden farklı oyunla tiyatro severlerin yanında olacak olan Tatbikat Sahnesi gençleri unutmuyor ve Macar yazar Ferenc Molnar’ın dünya klasikleri arasında yer alan eserinden uyarlanan ‘Pal Sokağı’ oyunuyla karşımıza çıkıyor.

Pal Sokağı Çocukları ile Kızıl Gömlekliler arasındaki 'arsaya sahip olma' oyunu, vatanını koruma mücadelesine dönüşürken sessizce; izleyiciyi haklılık kavramının göreceliğiyle baş başa bırakıyor. Bir savaşın sonunda bir taraf zafere ulaştığını sansa da birileri kaybediyor, zarar görüyor…

Yaşam nedir? Çocuklukla büyüklük arasına sıkışmış kısacık bir zaman? Oyunla gerçeğin birbirine karıştığı bir yanılsama? Kazananı, kaybedeni hiçbir zaman belli olmayan süresiz bir savaşın süreli bir parçası? Peki ya savaş? Kendi kendimizle ve de başkalarıyla, ihanet-sadakat, cesaret-korkaklık, güçlülük-zayıflık, haksızlık-adalet, masumiyet-hoyratlık, oyun-gerçek, kenetlenmek-ayrılmak, benim-senin, kaçmak-kalmak, yaşamak-uğruna ölmek arasında süregelen bir savaşta büyükken çocuk kalmak ya da çocukken büyük olmak ne kadar ayrışır birbirinden?

Koreograflığını Korhan Başaran’ın,Yönetmen Yardımcılığını Elvin Beşikçioğlu’nun yaptığı ‘Pal Sokağı’nın oyuncuları ise Deniz Sancak, Eren Akova, İlkyaz Arslan, Kaan Altay Köprülü, Mehmet Emin Karakaya, Mert Berkay İzgi, Metehan Kuru, Korkan Karabal, Simel Keçicioğlu, Sonay Eren, Talha Sezer, Yiğit Selçuk Doğan ve Orçun Ertaman.

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI