Sinema ve mutfak buluşuyor!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen “Gastronomi Bölümü” ile kültürleri buluşturup, Türk ve Antalya mutfağını dünyaya tanıtıyor.

Kültürleri buluşturan 54. Uluslarararası Antalya Film Festivali “Gastronomi Bölümü” nde sinema ile mutfağı buluşturuyor.

Gastronomi ile ilgili filmlerin gösteriminin ardından; Eyüp Kemal Sevinç, Mehmet Akdağ, Pelin Bozkurt Bilgiç ve Selin Kutucular gibi birbirinden ünlü şeflerin kendine özgü lezzetleriyle renklenen, Antalyalıların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Türk ve Antalya mutfağı da dünyaya tanıtılıyor.

Gastronomi Bölümü kapsamında geçtiğimiz günlerde izleyiciyle buluşan “The Turkish Way” (Türk Mutfağına Övgü) “Ant on a Shrimp” (Noma Tokyo’da) “The Wasted!” (İsraf) filmleri ile Şef Eyüp Kemal Sevinç, Türkiye’nin en ünlü restoranlarından “7 Mehmet” in sahibi Mehmet Akdağ ve Şef Pelin Bozkurt Bilgiç Antalyalılara keyifli saatler yaşattı.

54. yıla özel olarak hazırlanan etkinliğin 26 Ekim’deki son gününde ise “The Trip to Spain” (İspanya’ya Yolculuk) filmi ile Şef Selin Kutucular Antalyalılarla buluşacak.


BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2018 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI