Yeni yılı karşılamak için en fantastik rotalar!

Kızıl Meydan’ın peri masalını andıran atmosferi, Edinburgh’un üç gün üç gece süren kutlamaları veya Dubai’nin görsel şöleni… Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, 2018’e unutulmaz bir başlangıç yapmak isteyenler için 10 şehir önerdi. Eğer tatiliniz üç günse Avrupa’nın sanat, müzik ve leziz yemeklerle yoğrulmuş şehirlerini adım adım keşfetmenin tam zamanı. Yılbaşı tatilini uzatma fırsatınız varsa, Rio ve Sydney’deki plaj partileri sizi bekliyor!

Yeni yılın ilk gününün pazartesiye denk gelmesiyle birlikte birçok kişi tatil planı yapmaya başladı. Avrupa şehirlerinde yapılan kutlamalar, Türk tatilciler tarafından büyük ilgi görüyor. Tatilini uzatanlar ise, yaz mevsiminin yaşandığı şehirlere giderek yeni yılı sımsıcak bir günde karşılamaya hazırlanıyor.

 

Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, yılbaşı kutlamalarıyla öne çıkan yurt dışı rotalarını sıraladı.

Paris

Aşıklar şehri unvanını sonuna kadar hak eden Paris, yeni yıla sevdiğiniz kişiyle birlikte girmek için mükemmel bir seçim. Ayrıca bu şehir, romantik olduğu kadar eğlenceli de! Dolayısıyla arkadaşlarınızla birlikte geçireceğiniz yılbaşı programı için de burayı tercih edebilirsiniz. Eyfel Kulesi’nin etrafında beliren ışıklar ve havai fişekler, yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturacak.

Sydney

Yılbaşı her zaman karlar altında kutlanmak zorunda değil. 31 Aralık’a sıcacık bir yaz havasında girmek isteyenler, Sydney’de kendilerini plaj partisi ortamında bulacak. Her sene belirli bir temanın belirlenerek Harbour Köprüsü’ne taşındığı bu geceyi televizyondan değil, yerinde görmek ise tek kelimeyle büyüleyici.

Barcelona

Akdeniz insanının sıcaklığını sokaklarının her karışında hissedeceğiniz Barcelona’da yılbaşı rengarenk ve bol müzikli bir şölene dönüşüyor. Önünden geçtiğiniz her mekandan taşan seslerin kıpır kıpır danslar ile karıştığını görebilirsiniz. Göreceğiniz bir diğer şey ise, bol miktarda yemek!

Dubai

Alışılmışın dışında bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız Dubai hem otantizmi hem de sıcaklığıyla sizi bekliyor. Gösterişli binalarıyla dikkat çeken şehir, yılbaşına tam da kendine yaraşır bir şekilde ışık ve havai fişek gösterileriyle giriyor.

Amsterdam

Sizin için eğlence demek tek bir yere takılıp kalmak yerine hareket demekse, rotanızı Amsterdam’a çevirin. Özgürlük ve hareketin kenti Amsterdam, yılbaşına sadece gece girmez, kutlamaları neredeyse 24 saat boyunca devam eder.

Moskova

Peri masallarına inanır mısınız? Masallardan fırlamış mimarisiyle Kızıl Meydan’ı gördüğünüzde kesinlikle inanacaksınız. Yılın her zamanı muhteşem olan meydanın yılbaşında bambaşka bir ışıltıya bürünmesi ayaklarınızı yerden kesebilir.

Roma

Yeni bir yıla yeni dileklerle başlamak için Roma’dan daha uygun bir yer olamaz! Aşk Çeşmesi olarak bilinen Fontana di Trevi’ye para atıp dilek tuttuktan sonra, akşam saatlerinde Vatikan’da gerçekleştirilen özel töreni yerinde izlemek unutulmaz bir deneyim. Gece olduğunda ise, şehrin farklı bölgelerinde yapılan kutlamalardan birine katılarak dans eden insanların arasına karışabilirsiniz.

Rio

Karnavallar kenti Rio’da yılbaşı her zamankinden daha da hareketli geçiyor. Kente yılbaşı için gittiğinizde aklınızda kalacak en önemli şeyler; bitmeyen müzik tınıları, beyaz giyen insanlar ve dans olacak.

Dubrovnik

Bütün senenin yorgunluğunu yeni yılda keyifle eğlenirken atmak istiyorsanız, rotanız müzik ve etkinlikleriyle eğlencesi bol ama yorgunluğu nispeten daha az olan Dubrovnik olmalı. Özellikle deniz mahsullerini sevenler için tam bir cennet.

Edinburgh

Yılbaşını sadece bir gün değil üç gün üç gece kutlamak isterseniz, Edinburgh bunu size dolu dolu yaşatacak nadir şehirlerden. Üç gün boyunca müziğe, sanata ve sokak partilerine doyabilirsiniz

 

 

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2018 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI