Hotpoint ankastre ocakları ile Ramazan'a lezzet katıyor

Hotpoint’in eşit ısı dağılımı sağlayan direct flame teknolojisine sahip ankastre ocağı ile Ramazan ayının klasikleşmiş tatlılarından künefe sofralara lezzet katıyor. Usta şef Burak Zafer Sırmaçekici’nin özel tarifi ile hazırlayacağınız bu lezzet, iftar sonrası ağzınızı tatlandırıyor.

Hotpoint’in ankastre ürünleri ile pişirilen yemekler Ramazan ayına lezzet katmaya devam ediyor. Geliştirdiği teknolojilerle mutfakta harcanan zamanı azaltmayı ve yemek pişirmeyi keyfe dönüştürmeyi hedefleyen Hotpoint, 420 delikten tencere yüzeyine dik gelecek şekilde eşit alev dağılımı sağlayan direct flame teknolojisine sahip ocakları ile künefe gibi zor pişen tatlıları bile hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı yapmanızı sağlıyor. Üstelik sıradan ocaklara göre sağladığı yüzde 22’lik enerji tasarrufu ile aile bütçesine katkıda bulunuyor. Usta şef Burak Zafer Sırmaçekici’nin özel tarifiyle hazırlanan künefe, iftar sofralarına ayrı bir lezzet katıyor.


Malzemeler:

500 gr. tel kadayıf

100 gr. tereyağı

200 gr. künefe peyniri

Şerbeti için

2,5 su bardağı toz şeker

2 su bardağı su

1 çorba kaşığı limon suyu

Tavayı yağlamak için

1 çorba kaşığı yumuşak tereyağı

1 çorba kaşığı pekmez


Tarif:

Şeker ve suyu bir tencerede karıştırıp Hotpoint ocaklarda hızlıca kaynatın. Fazla koyulaşmadan ocaktan alıp limon suyunu ilave edin. Tereyağını eritip kadayıfın üzerine dökün ve her tarafına yayılmasını sağlayın. Yumuşak tereyağı ve pekmezi karıştırıp tavanın yüzeyini bulayın.

Kadayıfın yarısını tavaya koyup iyice bastırın. Peyniri eşit bir şekilde dağıtıp kalan tel kadayıfı üzerine koyun. Bir kapak ya da elinizle şeklini düzeltip iyice bastırın. Direct flame teknolojisi ile her iki tarafını da nar gibi kızartın. Ocaktan almadan önce şerbeti döküp 1 dakika daha pişirin. Hotpoint ile sıradan ocaklara göre her yeri eşit derecede kızarmış çıtır çıtırkünefenizi dilerseniz Antep fıstığı ile süsleyebilirsiniz.

Direct flame teknolojisine sahip ankastre ocaklarpişirme süresini diğer ocaklara göre yüzde 20 oranında kısaltıyor, bu sayede zamanınız sevdiklerinize ve size kalıyor. 


BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI