Japonya’dan Ng Sapanca’ya uzanan doğa yolculuğu; Forest Bathing

World Luxury Hotel ve Best Forest Resort ödüllü NG Sapanca Otel, Japonya’dan çıkan ve ‘Doğayı içine çekmek’ anlamına gelen Shinrin-yoku akımının Türkiye’deki öncüsü oldu.Orman Terapisi (Forest Bathing) olarak Türkçeye çevrilen akım konuklarına, doğa ile iç içe, huzur dolu bir yolculuk vaat ediyor.

NG Sapanca’nın yemyeşil dünyasında orman terapisti eşliğinde, doğada sessizce yürüyebilir, bütün duyuları açık olarak doğadaki sesleri, kokuları, renkleri hissedilebilir, mutlu ve huzurlu bir insan olabilirsiniz. Türkiye’de ilk kez deneyimleyeceğiniz huzur dolu bir etkinlik için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.


Orman terapisi nedir?

Japonya’da 80’li yıllarda “Duyularınızı uyandırın, zihninizi rahat bırakın” mottosu ile hayata geçen Orman Terapisi, bugüne kadar gerçekleştirilen birçok bilimsel araştırmayla, ağaçların salgıladığı “fitonsit” isimli partiküllerin insan sağlığına olan olumlu etkisi kanıtlandı ve Japon Sağlık Bakanlığı shinrin-yoku’nun (orman terapisi) tıp literatürü içinde değerlendirilmesini sağladı.Yapılan araştırmalar doğrultusunda orman terapisinintansiyonu dengelediği, çarpıntıyı azalttığı, kortizol seviyesini düşürdüğü ve sinir sistemini rahatlattığı, stres ve depresyona iyi geldiği görüldü.


BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI