Yemek stilisti Aydan Üstkanat FoodinLife'ın yeni kapağında!

Gastronomi sektörünün nabzını tutan FoodinLife dergisi, Mayıs-Haziran sayısı ile sizleri keyifli bir okumaya davet ediyor. En güncel haberler, birbirinden özel röportajlar ve Türkiye'nin önemli şeflerinden en özel tariflerin yer aldığı yeni sayıda; Aydan Üstkanat kapak konuğumuz olurken, Türkiye’nin önde gelen firmalarının katıldığı “yağ” dosyası ve gurmelerden “En İyi Risotto Adresleri”bölümü de okuyucularını bekliyor. Ayrıca en yeni yatırım haberlerini ve sektöre dair en güncel gelişmeleri bulabileceğiniz gastromasa sayfalarını da kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Yemek dünyasında başarılı bir kadının öyküsü: Aydan Üstkanat
Yemek alanında toplamda 5 kitabın yazarı, yemek fotoğrafçısı ve aşçı olan Aydan Üstkanat aynı zamanda; doğaya ve tüketim ahlâkına yönelik ilkeleriyle gastronomi sektörüne örnek teşkil edecek başarılı bir yemek stilisti. Yetenekleri ve araştırmaları hep yemek dünyasında toplanmış olan Aydan Üstkanat; gastronomi alanındaki ilkelerini ve stilistlik serüvenini Foodinlife’a anlattı.

Sıradışı lezzetler ve etkileyici bir ambiyans: Konsolos
Gastronomi dünyasında tüm bakışları üzerine çeviren yeni mekanlardan biri de yaklaşık 4 hafta önce kapılarını açan; “Konsolos”. Pera’daki tarihi Palazzo Corpi binasındaki eski Amerikan Konsolosluğu’nun vize alınan bölümünde Şerbetçi - Çapa Marka ortaklığı tarafından hayata geçirilen mekan, Executive Chef Mehmet Güler rehberliğinde bir fine dining restoranı olarak hizmet veriyor.

Sofra London, şimdi Karaköy’de!
Londra'daki restoranı ile Türkiye'yi yurt dışında temsil eden Sofra London, şimdi ise İstanbul Karaköy'de açıldı. Sofra London'ın sahibi Hüseyin Özer ile yeni mekanı üzerine konuştuk.

Soho House, İstanbul'da ilk şubesini açtı
Şehrin yaratıcılık merkezi Beyoğlu’nda bulunan Soho House Istanbul, Serdar Bilgili ve Ferit Şahenk ortaklığı ile hayata geçirildi. Dünyada 36 bin üyesi bulunan bu özel evlerden İngiltere'nin başkenti Londra'da altı, Amerika'nın New York, Toronto, Miami, Hollywood şehirlerinde beş, Almanya Berlin'de ise bir ev bulunuyor.

Gastronomi dünyasının yükselen trendi: Uzak Doğu mutfağı
İstanbul’daki Uzak Doğu mutfağını mercek altına aldığımız Gastromasa Söyleşilerimizde; Shangri-La, Maromi, Dragon, Miyabi, İoki ve Sunset gibi İstanbul’daki Uzak Doğu mutfağının önemli adreslerinden başarılı şefleri bir araya getirdik. Uzak Doğu mutfağının İstanbul gastronomisindeki yerini masaya yatıran şeflerimiz; en sevilen tatlar ve yeni trendler konusunda keyifli bilgiler paylaştı.

The Word’s 50 Best Restaurants 2015’in birincisi Roca kardeşler oldu!
The World’s 50 Best Restaurants 2015’in başarılı isimleri açıklandı. Heyecanla beklenilen listenin birinciliğini; İspanya Girona’dan dünyaya açılan Roca kardeşlerin ünlü restoranı El Celler de Can Roca kazandı. Her yıl dünyanın en iyi 50 restoranını belirleyen listede göz alıcı isimler bulunuyor.

İtalyan mutfağının kadife tadı; Risotto
Karakteristik özelliğini pirinçlerin nişastasını salması sonucu oluşan kıvamdan alan Risotto, İtalyan mutfağı’nın temel taşlarından birini oluşturuyor. Lezzeti ile Türklerin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başaran Risotto’yu bir de gurmelerimizin tavsiye ettiği restoranlarda deneyin.

Gastronomi sektörünün en önemli girdisi: Yağlar
Gastronomi sektöründe şüphesiz ki yağ en önemli girdi maddeleri arasında yer alıyor. Her yemekte, pastada vs. az ya da çok yağ kullanılıyor; bu nedenle yağın gastronomi sektöründe kilit bir noktada olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle şeflerimizin hem sağlık hem de lezzet için mutfaklarında güvenilir markaların ürünlerini kullanmaları gerekiyor. Tüketicilerimiz, insan sağlığını birincil önceliği olarak gören markaların yağlarını tüketmeye dikkat ediyor. Biz de bu amaca hizmet etmek için sektör temsilcileri ile yaptığımız röportajları ve derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz…

Akdeniz’in ve baharın simgesi: Enginar
Her sayıda inovasyona açık bir ürünü masaya yatırdığımız Gastropark İnoksan Mutfağı’nda bu kez konumuz; “enginar”. Üstelik enginarı; alanlarında oldukça başarılı ve adından söz ettiren iki şef ele alıyor: Neolokal’in yaratıcısı Maksut Aşkar ve Tom’s Kitchen’ın Mutfak Şefi Deniz Ahmet Köse. Şeflerimiz, enginara dair yenilikçi yorumlarını yaptıkları tariflerle ortaya koydular.

Amerika’nın en çılgın tatları
Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletlerinde yapılan araştırmada, ülke genelindeki en çılgın ve en harika 101 tat belirlendi. FoodinLife, sizler için görsellik ve malzeme açısından en ilginç ve en leziz görünenleri sizler için derliyor.

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2019 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI