En güzel alternatif plajlar

Seyahat pusulanız Blog Prontotour, her yıl aynı plajlara gitmekten sıkılanlara alternatifler sunuyor…

Sıcaklığın doruklara çıktığı bugünlerde, ertelenen tatil planları tekrar gündeme geliyor. Zira yazın sonuna geldik diye düşünenler emin olun ki yaz yeni başlıyor. Yalnızca sıcak yaz aylarında değil soğuk kış günlerinde bile tatil denilince ilk akla gelen eşsiz bir kumsal ve ona eşlik eden masmavi bir deniz oluyor. Prontotour rehberlerinin deneyimlerinden yola çıkarak ilginç seyahat bilgileri veren Prontotour Blog, her yıl aynı tatil yöresine ve aynı plajlara gitmekten sıkılanlar için 5 harika öneri sunuyor.

Baia do Sancho Beach

Brezilya’nın Fernando de Noronha bölgesinde körfezin batısında yer alıyor. Yerel bitki örtüsü ile kaplı olan plaj, beyaz kumu ve zümrüt yeşili denizi ile adeta cennetten bir parçayı andırıyor. İçerisinde renkli balıkların ve deniz kaplumbağalarının bulunduğu sularda öğleden sonra limon köpek balığına da rastlayanlar olabiliyor. Yılın her zamanı ziyaret edebileceğiniz plajın yakınlarında konaklama konusunda zorlanmıyorsunuz.

Rabbit Beach

İtalya anakarasına yaklaşık 105 mil uzaklıkta ve Sicilya kıyılarında yer alıyor. Altın rengi kumların billur gibi sularla birleştiği plaj, gerçekten muhteşem bir görünüme sahip. Caretta kaplumbağalarının yaban bir hayat yaşayabildiği bu yer, pek çok farklı türde balığa da ev sahipliği yapıyor. Bu plajı tercih eden ve yüzme dışında aktivite isteyenler şnorkellerini de alarak inanılmaz bir deneyim yaşayabilirler.

Playa Paraiso Beach

Küba’nın Cayo Largo bölgesinde yer alıyor. Mükemmel beyazlıkta kumlara sahip. Öyle ki kumların ayağınızın altında adeta bir un üzerinde dolaşıyormuş hissi veren yumuşaklığı ve eşsiz renkteki turkuaz mavisi denizi sizi görsel açıdan oldukça tatmin edecektir. Ayrıca adeta bir havuz kadar güvenli olan denizinde yüzerken eğlenceli zamanlar geçirebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

White Beach

Güneydoğu Asya’da Filipinlere bağlı Boracay adasında yer alıyor. Adından anlaşılacağı gibi mükemmel ötesi beyazlıkta kumlara sahip plaj, aklınızın alamayacağı bir mavilikte denize eşlik ediyor. Aslında Boracay çok küçük bir ada ancak plajın güzelliği dünyanın her yerinden turist akınına uğramasına sebep oluyor. Şu an dünyanın en iyi plajları arasında yer alan White Beach, temizliği ve güzelliği ile 1990- 1996 yıllarında dünyanın en iyi plajı unvanını almış.

BENZER HABERLER

Ana Sayfa Reklam İletişim Künye Hukuki Şartlar ve Gizlilik
Yayınlar Haber Portalları Web Video Etkinlik
 
©2007 - 2018 Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri <info@foodinlife.com.tr> . Her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. development by KAVI